2 Wrz, 2020
Analityk finansowy
Gliwice

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna, zajmująca się wytwarzaniem urządzeń elektrycznych. Centrala firmy znajduje się w USA. Jedyny zakład produkcyjny w Polsce mieści się w Gliwicach (strefa ekonomiczna).

Zadania:
  • Przygotowywanie miesięcznych sprawozdań finansowych.
  • Ulepszanie procesów niezbędnych dla budżetowania i prognozowania (modele dynamiczne).
  • Przygotowywanie comiesięcznych raportów sprzedaży i rentowności.
  • Raportowanie KPI do centrali w USA.
  • Uzgodnienie zapasów.
  • Przygotowywanie i analiza specjalnych projektów.
  • Odpowiedzialność za standardowe koszty produktów i komponentów.
  • Wsparcie dla menedżerów sprzedaży – standaryzacja cenników.
  • Przygotowywanie cen transferowych.
  • Ulepszanie modeli prognozowania, aby zwiększyć dokładność prognoz i analiz trendów.
  • Wykorzystywanie analiz do podkreślania ryzyk i szans w prognozach segmentach.
  • Współpraca z innymi działami.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów, rachunkowości lub ekonomii.
  • 3-5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku lub audycie finansowym.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.
  • Umiejętność poruszania się po systemach ERP.
  • Duże umiejętności analityczne.
  • Szerokie spojrzenie na biznes.
  • Znajomość US GAAP będzie dodatkowym atutem.

Benefity:

  • Umowa o pracę na pełny etat.
  • Stabilne warunki zatrudnienia.
  • Rynkowe wynagrodzenie.
  • Karta Multisport.
  • Opieka medyczna w Medicover.
  • Dofinansowane posiłki.
  • Lekcje języka angielskiego.
  • Bardzo dobra atmosfera pracy.