8 Lip, 2021

Główny specjalista ds. danych pomiarowych (energetyka)

Warszawa / obecnie hybrydowo

Naszym Klientem jest jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów w sektorze obrotu energią w Polsce. To spółka specjalizująca się w hurtowym obrocie energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz emisjami CO2. Nowym obszarem działalności Spółki jest elektromobilność.

Zadania:

• Zarządzanie danymi pomiarowymi odbiorców końcowych i źródeł wytwórczych w zakresie energii elektrycznej i gazu.
• Pozyskiwanie dostępów, konfigurowanie i bieżąca obsługa danych pomiarowych pozyskiwanych od OSD.
• Monitorowanie poprawności danych pomiarowych i zgłaszanie reklamacji do operatorów sieciowych.
• Odpowiedzialność za dostarczenie kompletnego i poprawnego zestawu danych pomiarowych do realizacji procesu rozliczeń odbiorców końcowych i wytwórców energii w zakresie energii elektrycznej i gazu, rozliczenia rynku bilansującego oparte o raporty OSP.
• Sporządzanie bilansów dotyczących zakupów i sprzedaży zrealizowanej przez Spółkę.
• Zarządzanie rezerwami przychodowymi i kosztowymi wynikającymi z korekt danych pomiarowych.
• Obsługa systemów informatycznych w zakresie zarządzania danymi pomiarowymi (WIRE i SWI).
• Kontrola poprawności i udział w sporządzaniu raportów dla Zarządcy Rozliczeń.
• Obsługa systemów IT w zakresie zarządzania danymi pomiarowymi w Spółce.
• Udział w koordynacji funkcji POB, OHT oraz zarządzania funkcją operatora pomiarów w Spółce.
• Współpraca z innymi spółkami i działami w Grupie Kapitałowej.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe I stopnia.
  • Minimum dwa lata doświadczenia w zakresie operatorstwa pomiarów w sektorze energetycznym.
  • Znajomość IRIESP i IRIESD na rynku energii oraz systemu WIRE.
  • Znajomość funkcjonowania rynku hurtowego i detalicznego energii elektrycznej i gazu oraz rynków bilansujących energii i gazu w Polsce.
  • Doświadczenie w obsłudze rozliczeń klientów indywidualnych i biznesowych na rynku energii elektrycznej i gazu.
  • Znajomość tematyki związanej z danymi pomiarowymi wytwórców i odbiorców (rynek hurtowy, detaliczny, B2B, B2C).
  • Zdolność analizy i syntezy informacji.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów, samodzielność i umiejętność efektywnej pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Znajomość pakietu MS Office, Excel, Word, umiejętność obsługi urządzeń biurowych.
  • Umiejętność budowy narzędzi automatyzujących pracę z danymi.
  • Znajomość narzędzi do zarządzania i analizy danych pomiarowych będzie dodatkowym atutem.
  • Doskonała organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Komunikatywność, wysoka kultura osobista.

Benefity:

  • Umowa o pracę na pełny etat.
  • Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych).
  • Pakiet prywatnej opieki medycznej dla pracownika i rodziny oraz karta Multisport.
  • Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej.
  • Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce.
  • Obecnie możliwość częściowej pracy zdalnej.
  • System dopasowanych szkoleń i warsztatów.