9 Lip, 2021

Portfolio management specialist / Portfolio Manager (energetyka)

Warszawa-Śródmieście / obecnie hybrydowo

Naszym Klientem jest jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów w sektorze obrotu energią w Polsce. To spółka specjalizująca się w hurtowym obrocie energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz emisjami CO2. Nowym obszarem działalności Spółki jest elektromobilność.

Zadania:

1. Operacyjne zarządzanie portfelami Sprzedażowym i Wytwórczym:
a. Agregacja wolumetryczna portfeli dla energii elektrycznej, gazu i praw majątkowych, zgodnie z liniami biznesowymi Spółki
b. Budowa profili dla odbiorów i źródeł wytwórczych „niesterowalnych”.
c. Operacyjna współpraca z działami tradingu i sprzedaży w procesie zabezpieczania wolumenów dla pozyskiwanych klientów
d. Monitorowanie i koordynacja mandatów handlowych przyznanych dla poszczególnych portfeli
2. Optymalizacja portfelowa w ramach Grupy Kapitałowej:
a. Monitorowanie i koordynacja modeli zabezpieczania pozycji handlowej w celu maksymalizacji długoterminowej marży dla obecnych i przyszłych aktywów Grupy
b. Inicjowanie produktów do kontraktacji w celu realizacji strategii i minimalizacji poziomu ryzyka
c. Wraz z działem analiz i zarządzania ryzykiem koordynacja i monitorowanie ryzyka w zakresie zarządzania procesem sprzedażowym
d. Współpraca z działem tradingu w celu optymalizacji procesów zabezpieczania pozycji dla portfeli oraz w ramach ofertowania do klientów
3. Tworzenie produktów sprzedażowych:
a. Współpraca przy tworzeniu, implementacji i zarządzaniu produktami sprzedażowymi do klientów B2B i B2C
4. Raportowanie i współpraca:
a. Cykliczne raportowanie w ramach Grupy stanu zabezpieczenia, otwartej pozycji i realizacji strategii dla poszczególnych portfeli
b. Współpraca z działami analiz i controllingu w zakresie monitoringu wyników na portfelach sprzedażowych i wytwórczych
c. Współpraca z działami sprzedaży i origination w zakresie przygotowywania ofert dla klientów w zakresie kosztowym i produktowym

Wymagania:

1. Wykształcenie wyższe II stopnia, preferowane ekonomia, techniczne lub pokrewne
2. Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel) wraz z pakietem VBA, znajomość narzędzi z zakresu statystyki oraz analityki biznesowej będzie dodatkowym atutem
3. Minimum dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku, preferowane w sektorze energetycznym lub finansowym
4. Umiejętności zaawansowanej analizy danych i wnioskowania
5. Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych i automatyzacji pracy w skryptach lub narzędziach
6. Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolność do szybkiego uczenia się, samodzielność
7. Umiejętności zarządzania pracą własną, terminowość i skrupulatność
8. Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
9. Doskonała organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy pod presją czasu
10. Komunikatywność, wysoka kultura osobista

Benefity:

  1. Umowa o pracę na pełny etat.
  2. Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych).
  3. Pakiet prywatnej opieki medycznej dla pracownika i rodziny oraz karta Multisport.
  4. Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej.
  5. Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce.
  6. Obecnie możliwość częściowej pracy zdalnej.
  7. System dopasowanych szkoleń i warsztatów.